Як нас обманюють виробники мобільних пристроїв

Зворотний бік технічного прогресу - гроші. Заради величезних прибутків сучасні компанії створюють маркетингові виверти або різного роду обман, щоб змусити нас купувати ті товари, які нам не потрібні.

 Бізнес - це майже як війна, і на торговому фронті дозволяється використовувати будь-які, навіть самі нечесні і підлі по відношенню до споживача прийоми. Головне - продати. У підсумку виробники, а точніше їх рекламісти, ходять по тонкому лезу бритви, щоб вижити, оскільки невірний крок убік призведе до низьких продажу або судових розглядів.

Як нас обманюють виробники

 Ми хочемо поговорити про сорти локшини, яку виробники мобільних пристроїв та іншого актуального заліза намагаються навісити на наші вуха.

Кількість пам'яті в пристрої

 Цей пункт є одним з найважливіших в описі і улюблених маркетологами і рекламниками - бо це єдина сильна відміну всередині лінійки пристрою.


Об'єм пам'яті / apple.com


 Айфони діляться на 16, 32 і 64 ГБ, тому що все інше у них однакове для стреднестатісчтіческого покупця. Більшість покупців просто не стане розбиратися в тонкощах архітектури, адже більше цифра - значить краще! З Android-пристроями ситуація аналогічна.

 Головне питання: чи справді користувач отримує в своє розпорядження саме такий обсяг пам'яті під зберігання своїх даних? Звичайно, ні.


За фактом, кількість пам'яті ніколи не співпадає з описом в ТТХ

 Насправді користувач отримує трохи менше вільної пам'яті, ніж заявлено в описі. Якщо, якщо наприклад, вказано 16 ГБ, то за фактом там вільними виявляться 15-11 ГБ, все залежить від того, який "сміття" виробник завантажив на пристрій, який часто просто займає дорогоцінну пам'ять.

Одиниці виміру

 Розмір жорсткого диска - він ніколи не співпадає з описом. Коли ти, припустимо, придбав ноутбук з 128 ГБ SSD (твердотільний накопичувач), то після включення раптово виявляється всього лише 104 ГБ, і це без урахування місця, займаного системою.


Замість 120 ГБ доступно всього 104 ГБ / 24gadget.ru


 Так відбувається і з HDD (жорсткий диск). Читаємо 500 ГБ, бачимо 465 ГБ. Чому? Вся справа в одиницях виміру. Виробники накопичувачів використовують "гігабайт = 10 в ступені 9", в той час як Windows технічно використовує "Гібібайт = 2 в ступені 30".

 Грубо кажучи, у виробників дисків 1 кілобайт = 1000 байт, 1 мегабайт = 1000 кілобайт, а 1 гігабайт = 1000 мегабайт.

 Насправді вважати необхідно так: 1 кілобайт = 1024 байта, 1 мегабайт = 1024 кілобайт, а 1 гігабайт = 1024 мегабайти. Керуючись цими даними нескладно порахувати, що 500 гігабайтний жорсткий диск насправді володіє ємністю 465.66 ГБ = 500 * 1000 * 1000 * 1000 / (1024 * 1024 * 1024).

4G, який насправді 3G

 Під терміном 4G розуміється покоління мобільного зв'язку, яка буде працювати на швидкості перевищує 100 Мбіт / с.


4G і 3G / ittrend.am

 За фактом багато технологій, що належали свого часу до третього покоління (3G), з якихось причин раптово "доросли" до четвертого (4G), хоча насправді, за специфікаціями, ледь дотягують до 3G.

 Хорошим прикладом тут може бути ситуація з американським оператором зв'язку AT & T: після оновлення iOS 5.1 користувачі побачили, як індикатор мережі змінився з 3G на 4G. Це не означає, що їх iPhone 4 і 4S раптово навчилися підключатися до LTE мереж. Просто оператор захотів, щоб його мережа позначалася як мережу 4G, хоча 4G там і не пахло.

 Тепер мітка 4G стала швидше красивим брендом, який як і 3D, ліплять куди попало.

Дисплеї Retina, AMOLED, TruBlack, PureMotion HD + та інші круті назви

 Після анонсу і реалізації дисплея Retina на iPhone стало модним називати технологію дисплеїв по-крутому. І не важливо, що для більшості покупців ці назви ні про що не говорять, головне - щоб звучало круто, технологічно і сучасно.


Retina - тільки на iPhone? Як би не так. / Apple.com


 Беремо будь-який пристрій з екраном: у Sony є TruBlack і X-Reality Picture Engine, у Toshiba TruBrite, у Nokia ClearBlack і PureMotion HD +.

 Що все це означає? Та яка вам різниця, головне, що ця революційна унікальна технологія є тільки у нас, а у решти - набагато гірше або зовсім підробка.

 Улюблений аргумент власників продукції Apple: "тільки у Apple є Retina дисплеї". Правда? Але ж технічно Retina - це лише певний показник ppi (щільність пікселів на дюйм), і цей показник вже давно був переплюнуть Samsung, LG і HTC.


Порівняння дисплеїв / phonearena.com

 Retina-всього є зареєстрованим товарним знаком чи маркетинговою назвою РК-дисплея з IPS матрицею (яка є розробкою компанії LG і Sharp) з певною цифрою. І ця назва вже не можна використовувати іншим, і саме тому "тільки у Apple є Retina дисплеї". Якби не цей факт, то у інших виробників з'явилися б Retina-Retina, Retina-Retina-Retina, Super Retina HD + + + і подібні.

Час життя батареї


Батарея смартфона / isecrets.ru

 Нас вже давно перестав дивувати той факт, що при практичному використанні пристрою термін роботи його акумулятора відрізняється від зазначеного виробником. Чому так відбувається? Очевидно, щоб піднести свій продукт максимально ефективно. Внутрішнє тестування пристрою на термін роботи акумулятора відбувається при дуже специфічних умовах, що сильно відрізняються від реальної практики використання продукту.